fbpx Press "Enter" to skip to content

Texture Packi w Minecraft Earth!

Maciej Maj "Bionicl" 0

Minecraft Earth Texture Pack, czyli paczka tekstur, są znane już od najstarszych wersji Minecraft. Służą one do modyfikacji wszystkich elementów gry – UI, wyglądu bloków, przedmiotów i mobów. Do tego momentu paczki tekstur wspierane były tylko w wersji komputerowej i mobilnej – Minecraft Earth został pominięty przez twórców. Na szczęście jeden z użytkowników portalu Reddit znalazł sposób jak wgrać własne tekstury do Minecraft Earth! Na wstępie chciałbym tylko zaznaczyć, że sposób ten daleki jest od ideału i cały czas czekamy na oficjalne rozwiązanie od firmy Mojang.

Reklama

Okazuje się, że Minecraft Earth tworzy specjalne foldery na dysku naszego telefonu. W tych folderach znajdziemy całą masę plików gry łącznie z jej grafiką. Poniżej przedstawię wam jak się do tego folderu dostać i podmienić pliki aby zmienić Texture Pack w Minecraft Earth.

Jak zmienić tekstury w Minecraft Earth

Krok 1: Otwórz przeglądarkę plików na Twoim telefonie. W przypadku iOS będzie to aplikacja Pliki (Files, ikona niebieskiego folder), w Androidzie albo posiadacie aplikację „Przeglądaj pliki” od producenta telefonu, albo polecam aplikację Amaze File Manager.

Krok 2: Znajdź folder „Minecraft Earth” na dysku Twojego telefonu. W przypadku iOS należy się upewnić, że wybrano lokalizację „Moje urządzenie”.

Krok 3: Podążaj za ścieżką: Minecraft Earth > internal > premium cache > resource packs

Texture Packi w Minecraft Earth!

Krok 4: W folderze „resource packs” znajdziesz ogromną ilość folderów o losowych nazwach. Teraz musimy zabawić się przez chwilę w detektywa! Należy znaleźć folder w którym jest NAJWIĘCEJ innych plików. W tym miejscu przyda się widok ile obiektów zawiera każdy folder. W moim przypadku folder nosił nazwę „SLf0XRXSAAA=” i zawierał 27 plików. Dajcie znać czy u Was było tak samo, czy u każdego jest inna wartość!

Krok 5: W tym folderze wchodzimy to folderu „textures”

Texture Packi w Minecraft Earth!

Krok 6: I tutaj wybieramy już co chcielibyśmy zmodyfikować. Jest tutaj wiele folderów i w każdym znajdziecie grafiki odpowiadające za inne części gry. Poniżej przedstawiam ścieżki najważniejszych lokalizacji:

  • Wygląd bloków, folder „blocks”
  • Wygląd interfejsu, folder „ui”
  • Wizerunek ikon przedmiotów, folder „ui/items”

Krok 7: Teraz wystarczy, że podmienisz którąś z grafik (ważne, aby posiadała taką samą nazwę) i wybrana grafika zmieni się również w grze!

Skąd wziąć grafiki?

Aktualnie nie ma źródeł skąd wziąć grafiki dla Minecraft Earth, lecz powinna być to kwestia czasu. Sam mam zamiar w niedalekiej przyszłości przygotować dla Was kompatybilną paczką o czym na pewno poinformuję na naszym Facebooku – KONIECZNIE POLUBCIE STRONĘ. Tymczasem zachęcam do własnej zabawy z teksturami w Minecraft World!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.