fbpx Press "Enter" to skip to content

Minecraft Earth czarny ekran/black screen

Maciej Maj "Bionicl" 1

Coraz częściej widzimy w internecie komunikaty o błędzie w grze uniemożliwiającym spokojną rozgrywkę. Problem ten dotyczy głównie wersji Minecraft Earth na androida i objawia się w postaci czarnego ekranu (black screen) wraz z crashami. Wszelkie wiadomości, jakie możemy przeczytać o tym w internecie, mówią o lagach, wyłączaniu się aplikacji – głównie w trybie AR. W tym wpisie przyjrzymy się kiedy można zobaczyć czarny ekran i jak się go pozbyć.

Reklama

Minecraft Earth jest cały czas we wczesnym dostępie, a co za tym idzie, wiele funkcji nie zostało jeszcze dokończonych i prawidłowo zaimplementowanych. Przypuszczenia dlaczego tak się dzieje pisaliśmy już w poprzednim artykule – DLACZEGO MINECRAFT EARTH SIĘ ZACINA – polecamy lekturę! Oprogramowanie, w tym przypadku gra, wraz z biegiem czasu i przy dostatecznym wsparciu od autorów powinna być łatana i z czasem wolna od najważniejszych problemów.

Tak jak pisałem na początku – tytułowy problem pojawia się w tym momencie jedynie na urządzeniach z Androidem. Prawda jest taka, że jeszcze parę miesięcy temu na ten sam problem cierpiała wersja na iPhone’y. Dopiero w sierpniu została ona naprawiona jak widać w poniższym Tweecie

Jak naprawić black screen?

Mojang cały czas pracuje nad naprawą problemów – post z 14.12.2019.
„Prace nad naprawą wyżej wymienionych problemów z logowaniem, zawartością itd. nadal trwają. Mamy nadzieję, że już wkrótce wypuścimy nową aktualizację gdy zweryfikujemy czy nasze poprawki działają. Dziękujemy za cierpliwość – HZ”

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu z czarnym ekranem, nazywanym również „black screen”, pozostaje nam czekać cierpliwie na łatkę od Mojang. Do tego czasu jednak możemy próbować z nieoficjalnymi solucjami i poradami.

Jedną z nich jest zakrycie kamery telefonu gdy tylko wchodzimy w tryb AR (przygoda/budowanie na płytce). W takiej sytuacji gra zakomunikuje nam, że otoczenie jest zbyt ciemne – dopiero wtedy odsłaniamy kamerę. Solucja ta została przedstawiona między innymi na forum OnePlus.

Inną sugestią jest Ciągłe restartowanie aplikacji na ekranie startowym (jeśli to na nim występuje czarny ekran). Najlepiej jest to robić, otwierając menu otwartych aplikacji i wyłączeniu Minecraft Earth, a następnie ponownej próbie odpalenia. Przy którymś z razy powinien wyświetlić się komunikat „Global Resources Reset. Resources failed to load previously” – wtedy gra przeładuje pliki wewnętrzne i rozgrywka będzie znów możliwa.

Ostatnią możliwością, również przez wielu sugerowaną, jest odinstalowanie i zainstalowanie aplikacji ponownie. Wiele przesłanek sugeruje, że jak na razie jest to jedyna skuteczna możliwość, aby wyeliminować wiele błędów takich jak czarny ekran (black screen), lagi lub crashe.

Co jeśli czarny ekran nadal występuje?

Przykro nam to słyszeć! Tak jak wspominałem wcześniej, należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż twórcy gry z pewnością zdążą do czasu oficjalnej premiery naprawić ten problem! Sprawdź też, czy Twój sprzęt na pewno jest kompatybilny! Zachęcam do zapoznania się z WYMAGANIAMI SPRZĘTOWYMI MINECRAFT EARTH – wtedy będziesz miał pewność!

  1. Mjk Mjk

    Dzięki wielkie! Ten błąd zepsuł mi zabawę już na samym początku ale to już przeszłość ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.