fbpx Press "Enter" to skip to content

Jak duże są budowle w Minecraft Earth?

Maciej Maj "Bionicl" 0

Jeśli graliście kiedyś w Minecraft’a na komputerze to z pewnością pamiętacie prosty przelicznik, który pomagał oszacować skalę świata gry: długość/szerokość/wysokość jednego bloku to 1m (100cm). Jednostka ta była jednak do tej pory jedynie abstrakcyjną liczbą, bez odzwierciedlenia w rzeczywistości. W przypadku Minecraft Earth, sprawa ma się jednak nieco inaczej. Tutaj wszystkie elementy gry są ściśle powiązane z rzeczywistością – mapa, tryb budowy, tryb gry i przygody. Zastanawialiście się jednak jak duże są budynki, które stawiacie w prawdziwym świecie za pomocą technologii AR? Warto jest się nad tym zastanowić, szczególnie gdy zaczniecie projektować własną architekturę. Oto mały poradnik jaka jest maksymalna wysokość Minecraft Earth.

Reklama

Płytki budowlane

Zacznijmy od elementu, który (jak mi się wydaje) będziecie widzieć częściej niż tryb gry i przygody. Mowa tu oczywiście o trybie budowy, gdzie budujemy zebrane klocki na płytce budowlanej. Dla przypomnienia – w tym trybie budujemy bloczki małej wielkości. Rozmiar planszy nadaje się idealnie na stół, biurko albo podłogę. Jest to o tyle wygodne, że po zrobieniu jednego kroku jesteśmy w stanie spojrzeć na nasze dzieło z innej strony. Tak samo, łatwiej jest w taki sposób również zajrzeć do podziemi naszej budowli – może się to przydać jeśli mamy piwnicę.

Tryb budowy
Jak duże są budowle w Minecraft Earth?

Aby zmierzyć wielkość bloków w trybie budowania zrobiłem zdjęcie naszego Minecraft’owego świata obok linijki. Wynik wyszedł idealny – dokładnie 7cm/blok. Co za tym idzie wielkość domyślnej płytki 8×8 bloków to dokładnie 56×56 centymetrów w trybie budowania.

Wydaje mi się, że jest to idealna wielkość, tym bardziej, że musimy pamiętać też o szerszych płytkach jak na przykład totalne monstrum 32×32 bloków (czyli ponad 2,2 metra szerokości) do kupienia w sklepie gry za rubiny.

Tryb gry/przygody

Podczas gdy wymiary trybu budowy mogą wam się bezpośrednio nie przydać, pamiętajcie koniecznie o tym, że wcześniej czy później odpalicie Wasz świat również w trybie gry. Wtedy to wasze dzieło stanie się znacznie większe. Warto mieć to na uwadze, gdy będziecie wybierali rozmiar kolejnej płytki budowlanej. Niestety nie byłem w stanie przeprowadzić takiego samego eksperymentu z linijką w warunkach polowych. Na szczęście znalazłem oficjalną informację co do wielkości bloków w trybie budowy o twórców gry.

Jak się więc okazuje, w Minecraft Earth 1 blok równa się 75 cm w rzeczywistości. Tak więc podstawowy rozmiar płytki 8×8 bloków to 6×6 cm w rzeczywistości. A co gdybyśmy kupili płytkę 32×32 bloki to wtedy będziemy mieli przed sobą 24x24m Minecraft’a w rzeczywistości! 🤯

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.