fbpx Press "Enter" to skip to content

Co to jest Minecraft Earth?

Witamy we wspaniałym świecie Minecraft Earth! W tym wpisie przedstawimy wam podstawy grania w nową grę od studia Mojang, pomysły co możesz robić i jak podstępować w karierze najlepszego craftera w grze. Na stronie Minecraft Earth Polska znajdziesz wiele artykułów na temat gry i dowiesz się niezliczoną ilość wskazówek na jej temat! Ale najpierw zacznijmy od podstaw… Co to jest Minecraft Earth?

Reklama
Ekran główny Minecraft Earth

Minecraft Earth to nowa gra od studia Mojang (twórców Minecraft’a na komputery oraz telefony). Tym razem nie zostajemy jednak przeniesieni do wirtualnego świata, lecz cała nasza rozgrywka ma miejsce w prawdziwym świecie. Wystarczy wziąć kompatybilny telefon z Androidem lub iOS, uruchomić aplikację i pójść na spacer aby zebrać nowe materiały do naszych budowli w grze. Podstawowe okno gry przypomina znacząco interfejs, również niedawno jeszcze popularnej gry Pokemon Go. Widzimy rozległą mapę, która w całości odzwierciedla naszą rzeczywistą lokalizację. Połacie trawy, ścieżki w parku i nawet ulice – to wszystko możemy łatwo rozróżnić otwierając ekran główny Minecraft Earth.

Jak sterować naszą postacią po mapie? To proste – wystarczy samemu się ruszyć i zacząć odkrywać świat wokół nas. Po drodze napotkamy wiele potencjalnych przeszkód takich jak drzewa, bloczki ziemi, bloki kamienia, skrzynki. Prawda jest jednak taka, że to właśnie ich szukamy! Wybierając je na mapie i klikając kilkukrotnie (odzwierciedla to kopanie w prawdziwym Minecrafcie) możemy wydobyć z nich cenne surowce, które później przydadzą się nam do budowania.

Co to jest Minecraft Earth?

Wytwarzanie przedmiotów

Kolejnym istotnym elementem gry jest system wytwarzania przedmiotów – znany również jako Craftowanie. To tutaj, wykorzystując nasze zdobyte przedmioty, możemy wytwarzać nowe, jeszcze bardziej interesujące Itemy! Przykładowo – z desek drewna, możemy wytworzyć patyki, albo z patyków i sznurka wytworzymy łuk. Jeśli graliście w prawdziwego Minecraft’a i znacie wiele receptur na wytwarzanie przedmiotów, poczujecie się tu jak w domu!

Ekwipunek

Nie można zapomnieć również o ekwipunku, czyli Twojej osobistej skrzynki, do której chowasz wszystkie przedmioty. W przeciwieństwie do prawdziwego Minecrafta, jest ona nieograniczona – cokolwiek nie zbierzesz podczas Twojej wędrówki, zawsze znajdzie jakieś miejsce na dnie skrzynki i pozostanie tam na zawsze. Dzięki temu, w każdym możliwym momencie możesz ją otworzyć i podziwiać swoją kolekcję – istna gratka dla fanów gry i zbierania ogromnych kolekcji.

Co to jest Minecraft Earth?

Pewnie zapytasz się, co z tymi przedmiotami możesz zrobić? I tutaj wkracza jeszcze jeden istotny element układanki. Dzięki nim, możesz umieszczać w prawdziwym świecie wspaniałe budowle, które sam zbudujesz! Wystarczy że znajdziesz niewielki stół w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, włączysz kamerę w swoim telefonie, a nagle otoczenie ożyje i na ekranie smartphone’a pojawi się Twoja budowla! Wszystko to możliwe jest dzięki niesamowitym technologiom AR (ang. augmented reality, rozszerzona rzeczywistość). W taki sposób możesz zobaczyć swoją budowlę dookoła, możesz oczywiście budować bloki i je niszczyć. Co ciekawe – ten element gry jest ściśle oparty o Minecraft Bedrock Engine i oznacza to tyle, że w tym małym obrębie Minecraft’a mamy odpalony prawdziwy świat Minecraft z zachowaniem jego fizyki, z takimi samymi mobami i problemami. Istnieje również możliwość uruchomienia własnego świata w trybie gry. Wtedy nie widzimy jedynie małej wersji jak na zdjęciu powyżej, lecz rzeczywisty świat Minecraft’a w prawdziwych rozmiarach. Koniecznie musicie tego spróbować.

To koniec tego krótkiego podsumowania najważniejszych opcji gry. Już niebawem pojawi się jeszcze więcej artykułów o Minecraft Earth. Zapraszamy do śledzenia naszego fanPage’a i naszej strony po więcej informacji!