fbpx Press "Enter" to skip to content

Co czeka nas w 2020?

Maciej Maj "Bionicl" 0

Sylwester już za nami, więc czas rozpocząć plany na rok 2020. Takie też plany tworzą twórcy Minecraft Earth i zdążyli już zapowiedzieć wiele zmian jakie mają zamiar wprowadzić w nadchodzących miesiącach. Wszystkie pytania w tym artykule pochodzą z oficjalnego FAQ (pytania i odpowiedzi) odgrywanego na Discordzie we wrześniu. Twórcy odpowiedzieli łącznie na setki pytań i zdradzili co nieco na temat przyszłości gry. A więc oto nowości 2020 Minecraft Earth.

Reklama

Czy w grze pojawią się codzienne nagrody?

Mojang jest na etapie wprowadzania wielu zmian, łącznie z codziennymi nagrodami – muszą upewnić się, jak wprowadzić je do MC Earth aby były przydatne i urozmaicały rozgrywkę. Brzmi to jednak jak zdecydowane tak!

Czy zostanie wprowadzony tryb dnia i nocy?

Jak dobrze wiecie, na ten moment świat świat Minecraft Earth jest pełen jasnych barw bez znaczenia o jakiej porze dnia. Twórcy są na etapie szacowania, czy wprowadzanie nocnego cyklu nie poprawi czytelności gry oraz czy wszystkie mechaniki (łącznie z trybem AR) nie będą cierpieć z tego powodu. Dodatkowo, zadane zostało pytanie o dodanie mechaniki pogody (na podstawie aktualnej prognozy), lecz tutaj nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Czy zostanie poprawiona żywotność baterii w Minecraft Earth?

Jesteśmy dopiero na samym początku naszej przygody z optymalizowaniem baterii! Będziemy nieustannie pracować nad stabilizacją wraz z każdą aktualizacją gry. Oczywiście na ile to będzie możliwe – przykładowo tryb AR uruchamia prawie każdy możliwy sensor i kamerę w telefonie – wszystko ma więc swoje limity

Mojang

Czy pojawią się nowe obiekty na mapie?

Owszem! Obecnie na mapie znaleźć można moby, obiekty kamienne, łąki i drzewa. Twórcy zapowiadają jednak, że wraz z kolejnymi aktualizacjami będzie mogło się to zmienić, a przedmioty rozstaną podzielone na różne kategorie. Dowodem ku temu jest to, że dopiero pod koniec roku 2019 wprowadzili oni różnorodne drzewa.

Czy pojawi się w grze Nether/Koniec?

Tak! Nie podano żadnej oficjalnej daty, ani jak będzie to w praktyce wyglądało, lecz jedną z nowości 2020 Minecraft Earth prawdopodobnie będzie dodanie Netheru i światu End. Pojawiły się różne pomysły wokół tego, jak mogło by to wyglądać. Wiele osób zasugerowało, że wchodząc do Netheru można by było szybciej przemieszczać się i znajdywać inne bloki. Będziemy na bierząco informować Was o wszelkich zmianach!

Czy będzie w grze rozmnażanie?

Tak! Twórcy już teraz pracują nad tą funkcją i powinna się niebawem pojawić w Minecraft Earth!

Czy będą w grze wydarzenia / eventy?

Jak Mojang zdążył nam już pokazać, mają zamiar wprowadzać regularne wydarzenia do świata gry. Ostatnim z takich wydarzeń był świąteczny event – o którym pisaliśmy TUTAJ. Zapowiedziano zarówno wydarzenia kilkudniowe związane ze świętami, jak i eventy ściśle związane z grą. Przewidujemy tu wydarzenia typu „Rocznica Minecraft Earth”.


Jak widać, czeka nas w tym roku masa wrażeń z nową grą. Oczywiście jak zawsze, będziemy informować Was o wszystkich nowościach na naszej stronie. Miłego grania w nowym 2020 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.